Вітаємо з Всеукраїнським днем краєзнавства

 Щорічно 28 травня в Україні відзначається День краєзнавства. Саме цього дня 1925 року в Харкові розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд краєзнавців, на якому було ухвалене рішення про створення Українського комітету краєзнавства – предтечі Національної спілки краєзнавців України.

 Харківський університет в усі часи був потужним осередком вивчення природних багатств та історичної минувшини місцевого краю. Початок цьому процесу поклали ще засновник університету В. Н. Каразін і перші професори. Велика робота з вивчення та охорони природної та історико-культурної спадщини велася університетськими професорами і вихованцями, у тому числі в наукових товариствах, які діяли при університеті (Харківське історико-філологічне товариство, Харківське товариство природодослідників тощо).

 Уже в ХХ ст. університетські вчені брали найактивнішу участь у роботі Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, а з 1990 р. – в діяльності відродженої Всеукраїнської (тепер Національної) спілки краєзнавців під керівництвом П. Т. Тронька. Видатний український вчений і краєзнавець, Герой України, академік НАН України П. Т. Тронько був обраний почесним доктором Харківського університету і тривалий час очолював його Наглядову раду.

 З 2008 р. у Каразінському університеті діє Центр краєзнавства, якому в 2011 р. було присвоєне ім’я академіка П. Т. Тронька. Він став першим в Україні організаційно оформленим осередком наукового краєзнавства у вищій школі. Щорічно проводяться Міжнародні краєзнавчі конференції молодих учених і літні навчально-виробничі краєзнавчі практики, які теж є найстарішими в нашій державі.

 Щиро вітаємо колег-краєзнавців зі святом, бажаємо творчого натхнення, наснаги і примноження здобутків!

Слобожанщина – край, оспіваний в піснях і оповитий легендами