«Був людиною всесвітньою»: до 250-річчя з дня народження Василя Назаровича Каразіна

 10 лютого 2023 р. виповнюється 250 років від дня народження видатного українського вченого і громадського діяча, організатора освіти Василя Назаровича Каразіна. Він увійшов в історію насамперед як людина, що відіграла провідну роль у справі заснування Харківського університету – найстарішого на теренах Наддніпрянської України. Водночас він уславився і як перший на українських теренах фізик і хімік, фундатор Філотехнічного товариства – одного з перших у Європі наукових об’єднань, автор грандіозних наукових проєктів, чимало з яких випередили свій час.

 Тож недарма 250-а річниця В. Н. Каразіна Постановою Верховної Ради України № 1982-IX від 17 грудня 2021 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» внесена до переліку пам’ятних дат, що мають бути відзначені на загальнодержавному рівні з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу і збереження національної пам’яті.

 Василю Назаровичу Каразіну присвячено понад тисячу публікацій, які вийшли друком з середини ХІХ ст. і до наших днів у вісімнадцяти країнах світу. Нижче ми пропонуємо добірку цитат відомих діячів XIX – початку XXI ст., що характеризують особистість і доробок нашого видатного земляка.

 Керівник проєкту – канд. істор. наук О. І. Вовк

 Розробка і дизайн – С. В. Лобенко

 Консультант – проф. С. М. Куделко