Слобожанщина – край, оспіваний в піснях і оповитий легендами

 «Кожному мила своя сторона», – говорить народна мудрість. Напевне, немає в світі людини, в якої б згадки про «малу батьківщину» не торкнули найтонші струни серця.

 Наш край – Слобожанщина – розкинувся на кордоні між Лісостепом і Степом. Тривалий час ці землі були природною межею між осілою і кочовою цивілізаціями. Оформлення Слобідської України (Слобожанщини) як окремого етнокультурного регіону України почалося у XVII ст., коли сюди прийшли переселенці з західних та північних земель. Вони засновували вільні поселення (слободи) і будували фортеці для захисту від нападів кочівників.

 Тоді ж були утворені Слобідські козацькі полки (Харківський, Сумський, Охтирський, Острогозький, трохи пізніше – Ізюмський). В подальшому, після скасування поділу на полки у 1765 р., тут була утворена Слобідсько-Українська губернія. Таким чином, землі Слобожанщини включали більшу частину території сучасних Харківської, Сумської, частково Полтавської, Донецької та Луганської областей України, а також частини Бєлгородської, Курської та Воронезької областей Росії.

 Пропонуємо до вашої уваги серію фотографій, на яких закарбована краса слобожанської природи. Он-лайн проєкт  приурочений до Всеукраїнського дня краєзнавства.

 Керівник проєкту – канд. істор. наук О. І. Вовк

 Розробка і дизайн – С. В. Лобенко

 Консультант – проф. С. М. Куделко