Збережемо для нових поколінь: надходження до фондів Центру українських студій і краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна у 2022–2024 роках

 Повномасштабне воєнне вторгнення докорінно змінило життя усієї нашої країни. Внаслідок воєнних дій екстремально вразливими стали не лише людські життя, а й об’єкти історико-культурної спадщини, які, на жаль, теж зазнають ушкоджень, а часом і гинуть. У таких умовах ще більшої ваги та актуальності набуває збереження та музеєфікація артефактів, у яких втілюється матеріальна і духовна культура України.

 Не залишився осторонь цих процесів і Центр українських студій і краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. За понад два роки, що минули від 24 лютого 2022 року, його фонди поповнилися новими книгами і періодичними виданнями, етнографічними експонатами і зразками сувенірної продукції, філателістичними і нумізматичними артефактами. Деякі з них можна побачити на цій виставці.

 Звичайно, перелік нових надходжень до фондів ТронькоЦентру не вичерпується наведеними експонатами, так само як і діяльність цього підрозділу охоплює набагато ширший перелік аспектів, аніж поповнення університетських колекцій. Наприклад, за час повномасштабної війни було підготовлено низку нових наукових видань (археографічних, бібліографічних, збірник афоризмів тощо). Видані у складні воєнні часи, ці книги уже до певної міри набули музейної цінності.

 Запрошуємо до перегляду нашої виставки!

 Онлайн-виставка приурочена до відкриття XV Луньовських читань «Шляхи та методи поповнення музейних зібрань: історія та сучасний досвід».

 Дякуємо навчально-виробничій університетській медіастудії за допомогу, надану у процесі підготовки візуального ряду.

 Учасники проєкту – к.і.н., начальник відділу етнографії Г. М. Шпорт; PhD, провідний фахівець О. М. Янкул

 Керівник проєкту – к.і.н. О. І. Вовк

 Розробка і дизайн – С. В. Лобенко

 Науковий консультант – проф. С. М. Куделко