Всеукраїнська нарада з питань викладання навчального курсу «Основи краєзнавства»

 24 травня 2018 року з ініціативи Національної Спілки краєзнавців України на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулася Всеукраїнська нарада з питань викладання навчального курсу «Основи краєзнавства» у закладах вищої освіти. Учасниками заходу були члени президії та правління НСКУ, ректори та викладачі університетів, науковці, представники органів державної влади, громадських організацій та ін.

 Від Каразінського університету участь у заході взяла кандидат історичних наук, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології, секретар Науково-методичної ради Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька О. Г. Павлова. Разом з професором С. М. Куделком вона є співавтором першого підручника для вищої школи «Основи краєзнавства», який був написаний колективом авторів з усієї України й у 2016 році виданий у ХНУ імені В. Н. Каразіна за підтримки ректора, академіка НАН України В. С. Бакірова.

 Засідання вів голова НСКУ, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту історії України НАН України, заслужений діяч науки і техніки О. П. Реєнт. З доповідями виступили заступник Голови НСКУ, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу української історіографії Інституту історії України НАН України, заслужений діяч науки і техніки О. А. Удод, політичний та культурний діяч, лідер громадського руху «Рідна Україна», кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка М. В. Томенко та ін. Участь в обговоренні питань вдосконалення навчально-виховного процесу в закладах вищої освіти та впровадження курсу «Основи краєзнавства» взяли представники від обласних відділень НСКУ та науковці.

 Проведення наради було приурочено до Всеукраїнського дня краєзнавства, який щорічно відзначається 28 травня. За її результатами прийнято Рекомендації з питань викладання навчального курсу «Основи краєзнавства» у закладах вищої освіти.