Вітаємо з Всеукраїнським днем краєзнавства!

 28 травня в Україні відзначається День краєзнавства. Це свято було запроваджене у 2017 р. з метою популяризації досліджень історико-культурної спадщини нашої держави та посилення суспільної уваги до діяльності дослідників рідного краю.

 Цього дня у 1925 р. в Харкові розпочала роботу Перша Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час якої був утворений Український комітет краєзнавства – предтеча сучасної Національної спілки краєзнавців України. За майже 100 років, що минули відтоді, краєзнавство в Україні перетворилося на потужний громадський рух та стало окремою науковою дисципліною.

 Харківський університет має давні та міцні краєзнавчі традиції, біля витоків яких стояв ще його засновник В. Н. Каразін. Численні покоління університетських вчених зробили неоціненний внесок у вивчення історичного минулого Слобожанщини та Харківщини. З 2008 р. у Каразінському університеті діє Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька – перший в Україні науковий осередок краєзнавчих студій у класичних університетах.

 З нагоди свята у харківській газеті «Время» було опубліковане інтерв’ю директора ТронькоЦентру професора С. М. Куделка. Запрошуємо до ознайомлення!