Вітаємо з Міжнародним днем біографів

 16 травня у світі відзначається Міжнародний день біографів. Саме цього дня у 1763 р. в Лондоні відбулася перша зустріч літераторів Семюеля Джонсона та Джеймса Босвелла. В результаті розпочалася робота над двотомною книгою «Життя Семюеля Джонсона», яка вважається найвидатнішим англомовним біографічним твором усіх часів. Книга, над якою Дж. Босвелл працював 28 років, стала першим взірцем біографічного твору сучасного типу, якому була притаманна скрупульозна точність оповіді, реалізм і водночас – образність викладення. Незважаючи на більш ніж поважний вік біографічного жанру (який у європейській традиції бере свої витоки від епохи класичної давньогрецької культури), він був і залишається одним найбільш популярних серед авторів та улюблених читачами.

 В усі часи найбільшу цінність Каразінського університету являли люди – сотні тисяч його вихованців, професорів та співробітників. Їхні індивідуальні та колективні портрети в інтер’єрах багатьох епох в цілому створюють складне, багатокомпозиційне, яскраве полотно університетської історії.

 Недарма в Каразінському університеті вагома роль відводиться питанням біографістики. Бібліографи Центральної наукової бібліотеки підготували цілу серію біобібліографічних довідників про вчених, які працювали і працюють у Каразінському університеті. Лише протягом кількох останніх років були видані і перевидані довідники «Ректори Харківського університету», «Почесні члени Харківського університету», «Вкарбовані в літопис науки», «Історики Харківського університету», збірник історіографічних джерел «В. Н. Каразін: діалоги у часі й просторі (дослідження і матеріали)» та багато інших. У підготовці цих та інших біографічних видань активну участь брали співробітники Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька.

 На офіційному сайті ТронькоЦентру кожен бажаючий має змогу ознайомитися з публікаціями його співробітників і довідково-інформаційними матеріалами, які також стосуються різних питань університетської біографістики.