Вітаємо з Днем вишиванки!

Вишиванки

з фондів відділу етнографії  Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька

Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

 

 Вишита сорочка стала для українців національною святинею, знаковим символом вітчизняної культури. Вишиванка – як українська пісня, її пізнають в усьому світі. Вона долає кордони й об’єднує українців скрізь, де б вони не мешкали. Недарма про вишиванку складено стільки легенд, прислів’їв, пісень, стільки з нею пов‘язаних прикмет! В давнину її ще називали «копією», «другою душею», бо відганяла вишиванка всі біди, слугувала сильним оберегом.

 У нетлінних узорах вдалося навіки закарбувати прекрасне, духовне, вічне, те, що зветься Життям! Вишиті сорочки передаються з покоління в покоління, зберігаються, як безцінні сімейні реліквії, експонуються на чисельних виставках в Україні та далеко за її межами. За можливість жити на своїй землі та говорити рідною мовою наш народ боровся з окупантами не одне століття, як і зараз веде боротьбу, одним із символів якої є вишиванка.

 Тож прийміть наші найтепліші вітання з Днем вишиванки 18 травня, як підтримку у ці нелегкі дні! Щиро бажаємо, щоб вишиванка Вашої долі була завжди устелена миром, родинним добробутом та щастям! Нехай завжди квітнуть на нашій землі вишиванки й справедливий Мир прийде в українські домівки!

  Текст: Г. М. Шпорт, етнолог, начальник відділу етнографії, канд. іст. наук

 Фото: О. М. Янкул, провідний фахівець, доктор філософії з історії та археології