Відкриття персональної виставки Ніни Вербук «Кольорові мандри»

 15 березня 2019 року в університетській Художній галереї імені Г. Семирадського відкрилася ювілейна виставка Ніни Семенівни Вербук «Кольорові мандри». Авторка присвятила її 100-річчю випускника історичного факультету, педагога, музеєзнавця, засновника Пархомівського художнього музею Афанасія Федоровича Луньова.

 Організаторами виставки виступили Художня галерея імені Г. Семирадського, історичний факультет, кафедра історіографії, джерелознавства та археології, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 Більшість представлених на виставці живописних творів демонструються вперше. Твори вражають яскравими світлими кольорами, з легкістю передані сюжетні композиції, наповнені повітряною прозорістю та вражаючою світловою гамою кольорів, яка наповнює неповторними емоціями і настроєм при їх сприйнятті.

 Поряд з особистою колекцією творів Н. С. Вербук, демонструються також її роботи, які вона з 2004 року щорічно передавала в фонд двох Премій імені А. Ф. Луньова, започаткованих нею для учасників щорічної Міжнародної краєзнавчої конференції молодих учених історичного факультету (2004) та щорічного Всеукраїнського науково-практичного семінару «Луньовські читання» (2012).

 На сьогодні в фонд премій Ніною Семенівною передано 24 живописні та графічні твори, більшість з яких демонструється на даній виставці.

 Представлену колекцію живописних творів Ніна Семенівна подарувала Харківському університету.