Відбувся науковий семінар, присвячений 200-річчю від дня народження Миколи Костомарова

 У 2017 році Україна урочисто відзначає 200-у річницю від дня народження Миколи Івановича Костомарова (1817–1885) – випускника Харківського університету, видатного історика, письменника і громадського діяча, одного з засновників і творця програмних документів Кирило-Мефодіївського братства, основоположника народницького напряму в українській історіографії.

 З нагоди славетного ювілею 22 червня 2017 року відбувся науковий семінар «Світ Миколи Костомарова (до 200-річчя вченого)». Співорганізаторами заходу виступили історичний факультет, кафедра історіографії, джерелознавства та археології, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька та Центр українських студій імені Д. І. Багалія Каразінського університету.

 Захід проходив в аудиторії V-58 імені М. І. Костомарова на історичному факультеті. Присутніх привітали декан факультету доцент С. Д. Литовченко і завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології професор С. І. Посохов. З пленарною доповіддю виступив директор ТронькоЦентру професор С. М. Куделко, який зосередив увагу на специфіці оцінок М. І. Костомарова та його творчого доробку з боку науковців Харківського університету. Доцент О. Г. Павлова познайомила присутніх з історією створення образів М. І. Костомарова у візуальному мистецтві.

 Було презентовано буклет «Микола Костомаров і Харківський університет» та ювілейну монету з серії «Видатні особистості України». Крім того студенти 4 курсу історичного факультету І. Лебеденко та В. Попов презентували маршрут «Костомарівські місця у Харкові», розроблений під час літньої краєзнавчої практики 2016 року.

 У семінарі брала участь провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України професор І. І. Колесник. Вона поділилася з учасниками власними роздумами стосовно векторів розвитку костомарознавства в контексті сучасної історіографічної ситуації. Також І. І. Колесник презентувала низку нових наукових видань, які передала історичному факультету.

 Учасники семінару оглянули виставку «М. І. Костомаров: життя, творчість, пам’ять (до 200-річчя від дня народження)» в Музеї історії університету, після чого продовжили свою роботу у форматі секційного засідання. Було висловлено низку пропозицій стосовно увічнення пам’яті про М. І. Костомарова у публічному просторі Харкова та в академічному співтоваристві.