Відбулися Луньовські читання

  5 травня 2023 р. відбулися XIV Луньовські читання, організовані історичним факультетом, кафедрою історіографії, джерелознавства та археології, Центром українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету і Асоціацією музеїв вищих навчальних закладів міста Харкова. Тема цьогорічного наукового семінару – «Проблеми охорони та збереження музейних пам’яток в період воєнних дій та інших надзвичайних ситуацій: історія та сьогодення».

 На пленарному засіданні учасників привітали декан історичного факультету Каразінського університету доц. С. Д. Литовченко, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології проф. С. І. Посохов та директорка Харківського організаційно-методичного центру туризму В. Д. Холодок. З пленарною доповіддю на тему «Збереження та переосмислення культурної спадщини українських міст в умовах війни: про реалізацію наукового проєкту “МІСТО І ВІЙНА”» виступив к.і.н. Є. С. Рачков. Також відбулася презентація книги «Вибрані цитати, максими і афоризми вихованців, викладачів та почесних членів Харківського університету» (Харків: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2023).

 Відбулася робота двох секцій: «Пам’яткоохоронна діяльність музеїв та інших закладів культури в умовах воєнного часу» (керівники к.і.н. О. І. Вовк та С. А. Бахтіна) і «Просвітницька діяльність музейних та інших освітньо-культурних закладів в екстремальних умовах: історія, досвід, інновації» (керівники доц. О. Г. Павлова і проф. М. М. Красиков). У конференції взяли участь музейники, історики, краєзнавці, пам’яткознавці Харкова і Харківської області, Києва, Дніпра, Полтави, Рівного та Ужгорода.

 Традиційно на заключному пленарному засіданні був оголошений лауреат Премії імені А. Ф. Луньова, започаткованої відомою харківською художницею Н. С. Вербук. Цього року лауреаткою премії стала А. В. Юрченко, наукова співробітниця відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького.

 Дякуємо всім учасникам за цікаві доповіді та чекаємо на наступних Луньовських читаннях!