Відбулися ХІІ Луньовські читання

 25 березня 2021 р. в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулися ХІІ Луньовські читання на тему «Музейні будівлі та примузейний простір». Захід, що став уже традиційним, був проведений історичним факультетом (зокрема, кафедрою історіографії, джерелознавства та археології) та Центром краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету. До організації долучилися також Національна спілка краєзнавців України та Асоціація співробітників музеїв вищих навчальних закладів м. Харкова. Зважаючи на карантинні обмеження, читання відбулися в онлайн-форматі.

 Захід розпочався з пленарного засідання, модератором якого виступила секретар оргкомітету, доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології О. Г. Павлова. Присутніх привітали декан історичного факультету доцент С. Д. Литовченко; голова оргкомітету, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології професор С. І. Посохов; заступник голови оргкомітету, професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології, директор Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька професор С. М. Куделко. Були презентовані творчі премії та нові видання, зокрема, черговий випуск «Луньовського збірника».

 Далі розгорнулася секційна робота. В рамках заходу діяли секції «Особливості самопрезентації музейних екстер’єрів: історія і сучасність» та «Проблеми ефективного використання музейних приміщень», а також круглий стіл «Роль інформаційних технологій у розширенні музейного простору». Загалом у читаннях взяли участь понад 30 доповідачів з Харкова та Харківської області, Києва, Переяслав-Хмельницького, Білої Церкви (Київська обл.), Збаража (Тернопільська обл.) та з-за кордону.

 Наприкінці було проведене заключне пленарне засідання, на якому були підбиті підсумки заходу й оголошені автори найкращих доповідей. Ними стали студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка А. С. Чуян та заступник генерального директора з наукової роботи Національного меморіального комплексу «Висота маршала І. С. Конєва» В. М. Яковлєв. Переможці отримають цінні подарунки, зокрема, фотокартину із зображенням Пархомівського історико-художнього музею імені А. Ф. Луньова та натюрморт пензля відомої харківської художниці Н. С. Вербук.

 Зичимо подальшого натхнення учасниками та переможцям і чекаємо їх на наступних Луньовських читаннях!