Відбулася наукова конференція до 160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка

 5 листопада 2021 р. в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Теоретичні та прикладні аспекти біографістики: до 160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка». Співорганізаторами конференції виступили філософський факультет та кафедра українознавства, Центр українських студій імені Д. І. Багалія, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету.

 З привітаннями до учасників звернулись керівники оргкомітету конференції: декан філософського факультету проф. І. В. Карпенко та директор ТронькоЦентру проф. С. М. Куделко. З повідомленнями виступили Г. Величко (ГО «Український меморіал», Чеська Республіка), І. М. Старовойтенко (Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України), А. М. Савченко (туристична компанія «Київські фрески»), Д. М. Чорний (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), а також представники Куяльницької територіальної громади (Одеська обл.).

 Під час конференції відбулось три секційних засідання: «Євген Чикаленко та його оточення», «Історичні та літературознавчі дослідження в біографістиці», «Історії особистостей і роль особистості в історії». Керівництво другою секцією здійснили співробітниці ТронькоЦентру: к.і.н. О. І. Вовк та к.і.н. С. О. Синюрка.

 У конференції взяли участь представники багатьох навчальних закладів, організацій та установ України, які представляли Харків, Київ, Вінницю, Кропивницький, Полтаву, Одесу та інші міста. Робота конференції пройшла успішно. Виголошені доповіді викликали інтерес та жваве обговорення.

 З програмою конференції можна познайомитися за посиланням.