Відбулася 38-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених

 4 грудня 2020 р. у Каразінському університеті уже у 38-й раз відбулася традиційна Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених. Вперше за всю історію цей захід відбувся повністю в онлайн-форматі, що було обумовлено карантинними обмеженнями у зв’язку з пандемією COVID-19. Втім, незвичні умови не позначилися ні на кількісному складі учасників, ні на якості підготовлених ними доповідей.

 Конференція організовується спільними зусиллями декількох організацій. Насамперед це Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, який представлений історичним факультетом та, в першу чергу, кафедрою історіографії, джерелознавства та археології, Науковим товариством студентів, аспірантів і докторантів, Центром краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька. Співорганізатори заходу – Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Харківський національний медичний університет, а також Вітебський державний університет імені П. М. Машерова (Республіка Білорусь) у рамках діючого двостороннього договору про співробітництво.

 Як і завжди, конференція розпочалася з пленарного засідання, під час якого  учасників привітали представники ректорату Каразінського університету, а також декан історичного факультету доц. С. Д. Литовченко і завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології проф. С. І. Посохов. Від Вітебського державного університету імені П. М. Машерова до присутніх звернувся доц. А. М. Дулов. З презентаціями премій та нових видань перед присутніми виступили проф. С. М. Куделко, доц. О. Г. Павлова, кандидати історичних наук О. І. Вовк та Ю. В. Коніва.

 Конференція була присвячена 120-річчю від дня народження відомого історика Слобожанщини, першого голови Харківського відділення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, багаторічного декана історичного факультету Харківського університету, доктора історичних наук, професора А. Г. Слюсарського (1900–1980). Напередодні її відкриття делегація викладачів та студентів історичного факультету Каразінського університету здійснила покладання квітів могилу історика, а в ЦНБ була розгорнута тематична книжкова виставка.

 На конференції було заявлено більш ніж 110 доповідей, автори яких представляли різні заклади вищої освіти та наукові установи Харкова, Києва, Сум, Чернігова, Полтави й інших міст України. Також з доповідями виступили представники Білорусі та Індії. Відбулася робота 12 секцій, які охоплювали найрізноманітніший спектр тем, пов’язаних з локальною і регіональною історією України та інших країн-учасниць заходу. Крім того, в рамках конференції відбувся круглий стіл учасників віртуальної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Мій Харків – моя Батьківщина».

 Через карантинні обмеження цього року доповідачі не змогли безпосередньо відвідати  Каразінський університет, особисто зустрітися і подискутувати щодо тенденцій розвитку сучасного краєзнавства. Однак цей полікультурний діалог став можливим завдяки сучасним телекомунікаційним технологіям. Учасники відзначили високий рівень організації заходу і висловили бажання брати в ньому участь і в майбутньому.