Університет і нестаріючі народні традиції: до Дня вишиванки

 Вишиті сорочки – це не просто елемент українського народного вбрання. Змережані на них геометричні, рослинні та зооморфні орнаменти сягають своїм корінням у глибину віків і відтворюють уявлення наших предків про світобудову. Часто ці сорочки передавалися з роду в рід, від покоління до покоління і вважалися оберегами.

 У третій четвер травня Україна вже вп’ятнадцяте відзначає День вишиванки. Цього дня всі охочі надягають вишитий народний одяг і таким чином підтримують традицію його побутування. Однак не варто забувати, що і в ХІХ, і в ХХ ст. вишиту сорочку в Україні надягали в будні й у свята, а її носіння поряд з функціональністю та естетикою подекуди означало демонстрацію громадянської позиції.

 З нагоди Дня вишиванки пропонуємо познайомитися з підбіркою фотопортретів університетських діячів, вдягнутих у вишиті сорочки. На он-лайн виставці представлені люди різних поколінь і професій, але їх поєднує любов та повага до традицій українського народу і приналежність до когорти вихованців і співробітників славетного Харківського університету.

Над проєктом працювали: к.і.н. О. І. Вовк (керівник проєкту), С. В. Лобенко (розробка і дизайн), к.і.н. С. О. Синюрка, О. М. Янкул, проф. С. М. Куделко (науковий консультант).