«Українська писанка: закарбовані грані духовного»

 26-го червня – останній день роботи виставки відділу етнографії Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна – «Українська писанка: закарбовані грані духовного».

 Всі, хто мав змогу споглядати красу писанки – а таких відвідувачів було чимало, – знайомились з унікальними авторськими роботами і переконувались у тому, що писанку дійсно пишуть не стільки руки, а скільки душа.

 Різні за технікою виконання і сюжетами декоративних розписів українські писанки – це узагальнене сприйняття краси Природи, Всесвіту, конститутивної Духовної першооснови і неповторних форм їхньої стилізації, глибокого сакрального значення використовуваної символіки. Аналогічні символічні зображення зустрічаємо також в українській вишивці та ткацтві, у розписах на кераміці тощо. Сьогодні Вашій увазі пропонуються рушники відомої майстрині-сумчанки, заслуженого майстра народної творчості України, Лариси Михайлівни Кириченко, чиї роботи визнавались кращими на виставках у Великобританії, Італії, Німеччині, Франції, Китаї, країнах Балтії, Росії.

 Запрошуємо Вас на зустріч з Ларисою Михайлівною та її дивовижними вишивальними творами! Зустріч відбудеться 26 червня 2018 року о 12.00 (Художня галерея імені Г. Семирадського).

Оргкомітет