Участь в засіданні клубу «Краєзнавець»

 25 жовтня 2019 р. відбулося засідання клубу «Краєзнавець» на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка. В рамках заходу фахівець Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Олексій Янкул зробив доповідь на тему: «Харьковский календарь» (1869–1917 рр.) — цінне джерело з історії краю».

 В ході доповіді автором було наголошено на важливості цього видання для вивчення історії міста Харкова та Харківської губернії другої половини XIX – початку ХХ ст. Приділена увага становленню подібних статистико-інформаційних збірників в нашому місті, починаючи з «Памятной книжки Харьковской губернии» (1862–1868 рр.), а також додатку до «Харьковского календаря» — «Харьковскому сборнику» (1887–1898 рр.). Окреслено 3 основні етапи існування «Харьковского календаря» та діяльність місцевого губернського статистичного комітету з його створення та вдосконалення.

 Зроблено загальний висновок про те, що на сторінках «Харьковского календаря» розміщувалися статистичні та довідкові дані, які дозволяють ширше уявити динамічний розвиток Харкова та губернії в другій половині XIX – на початку ХХ ст., а отже, видання є цінним джерелом з історії нашого краю.