Участь у заходах з нагоди 175-ї річниці від дня народження Іллі Рєпіна

 5 серпня 2019 року виповнилося 175 років з дня народження слобожанина, який уславив своє ім’я у всьому світі – геніального живописця Іллі Юхимовича Рєпіна. Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» (№10295) цей ювілей визнаний подією національного рівня.

 На батьківщині митця у місті Чугуїв Харківської області на базі Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна було організовано низку культурно-мистецьких заходів. Серед них – мистецьке свято «На гостини до Рєпіна», презентація нових рєпінознавчих видань, церемонія закриття ХХ Міжнародного рєпінського пленеру і виставка робіт його учасників, вручення премії імені І. Ю. Рєпіна за видатні твори скульптури, декоративно-ужиткового і монументального мистецтва, театралізоване свято «Українське серце Іллі Рєпіна» тощо.

 На свято завітали представники органів місцевої влади та самоврядування, художники, співробітники музеїв, бібліотек та інших закладів культури та численні поціновувачі творчості І. Ю. Рєпіна. Каразінський університет представила заступник директора Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, к.і.н. О. І. Вовк.

 У святкові дні колекція Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна поповнилася новими експонатами. Зокрема, народний художник України, почесний доктор Каразінського університету В. І. Ковтун подарував музею зібрання картин з циклу «Мій край – Слобожанщина», за який він у 2010 році був удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка.