Участь у науковій конференції у Варшаві

 Заступник директора ТронькоЦентру О. І. Вовк взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Історія та суспільство – діалог глухих», яка проходила з 31 серпня по 1 вересня 2017 року у Варшавському університеті (Польща).

 Між Харківським та Варшавським університетами існують давні історичні зв’язки. Зокрема, три професори Харківського університету (П. О. Лавровський, І. П. Щолков та П. І. Ковалевський) згодом стали ректорами Варшавського університету. Крім того, з 1885 року на медичному факультеті Харківського університету навчався Юзеф Пілсудський – перший голова відродженої у 1918 році Польської Республіки.

 Конференція була присвячена питанням теорії та методології історичної науки, в першу чергу увагу було акцентовано на міждисциплінарних зв’язках історії та інших соціогуманітарних наук. У заході взяли участь представники України, Польщі, Болгарії, Індонезії, Росії, Румунії, Хорватії, Чехії та інших країн. Робочими мовами конференції були англійська та польська.

 О. І. Вовк виступила з доповіддю, в якій окреслила актуальні теоретико-методологічні проблеми біографістики, у тому числі перспективи психобіографічних студій. Також вона передала до фондів бібліотеки Варшавського університету монографії «Духовно-релігійні пошуки І. Ю. Рєпіна у дзеркалі сучасної біографістики» та «Постать Василя Каразіна в історіографії».

 Участь у заході дала змогу дізнатися про сучасні напрямки досліджень, які розробляються науковцями країн Європи та світу, а також розширити міжнародні контакти ТронькоЦентру.