Участь у міжнародному науковому конгресі в Литві

 15–17 вересня 2023 р. у Вільнюському університеті (Литва) відбувся Міжнародний конгрес «Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків». Організаторами заходу виступили 17 європейських інституцій, серед яких – Науково-дослідна рада Литви, Уряд Литви, Німецький історичний інститут у Варшаві тощо. Форум об’єднав більш ніж 100 дослідників, які представляли Україну, Литву, Німеччину, Польщу, Велику Британію, Францію та інші країни.

 Учасницею конгресу стала заступниця директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька к.і.н. О. І. Вовк. Вона презентувала дві доповіді: «Василь Каразін (1773–1842) як регіональний лідер і яскравий представник української інтелектуальної еліти: біоісторіографічні аспекти» та «Музеї і галереї Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в умовах війни: руйнування, порятунок, нові сенси діяльності», а також закликала до допомоги через Kharkiv Karazin University Foundation.

 Під час конгресу була обговорена розробка нового наративу історії України та всього регіону Центрально-Східної Європи. Робота була організована за 18 секціями. Також відбулися презентації міжнародних грантових програм і кілька панельних дискусій.