Участь у літній школі в Боснії і Герцеговині

 З 8 по 24 липня 2019 р. заступник директора ТронькоЦентру, к.і.н. О. І. Вовк перебувала у відрядженні у Боснії і Герцеговині. Метою поїздки була участь у Другій літній школі, що була присвячена проблемам візуального відображення подій Боснійської війни 1992–1995 рр., у тому числі у внутрішньоміському просторі.

 Організатором заходу виступила організація «KUMA International» спільно з Посольством Італії в Боснії і Герцеговині, Боснійським інститутом – Фундацією Аділя Зульфікарпашича та іншими установами. Літня школа об’єднала понад 20 слухачів з Боснії і Герцеговини, України, Австралії, Великобританії, Італії, Німеччини, Пакистану, Польщі, Словаччини, Словенії, США, Хорватії.

 Протягом першого тижня робота школи відбувалася у столицї Боснії і Герцеговини – Сараєвому. До уваги слухачів були запропоновані лекції боснійських та закордонних істориків, журналістів, фотографів, режисерів, художників. Програма передбачала відвідування тематичних кінопоказів, низки історичних та художніх музеїв і галерей, а також екскурсію центральною частиною міста і знайомство з «місцями пам’яті» про перебіг військових дій та облогу Сараєва, яка тривала понад 3 роки.

 Упродовж другого тижня відбувся польовий виїзд, який охопив міста Біхач, Баня-Лука, Сребрениця і село Клотевац. Під час виїзду учасники мали змогу розширити свої знання про особливості історичного розвитку Боснії і Герцеговини з дописемної епохи і до Новітнього часу, познайомитися з матеріальною і нематеріальною культурною спадщиною народів, які населяють цю країну, дізнатися більше про її сучасне культурне життя.

 Завдяки участі у літній школі вдалося не лише розширити коло професійних знань, але і налагодити контакти з колегами з Боснії і Герцеговини та багатьох інших країн світу.