Тест-вікторина до Міжнародного дня захисту дітей

 1 червня у світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Рішення про його проведення було ухвалене на спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у 1949 році. Це свято покликане нагадувати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, освіту, відпочинок, захист від хвороб і насилля, що є запорукою формування гуманного і справедливого суспільства.

 Утворений у 1804 році Харківський класичний університет забезпечував і забезпечує широкий доступ до вищої освіти. Водночас представники університету завжди активно долучалися до виховання та освіти дітей, дбали про їхнє здоров’я.

 Наприклад, у 1806 році Василь Каразін відкрив в рідному селі Кручик першу школу для кріпацьких дітей на теренах Східної України. Фахівці медичного факультету ще з початку ХІХ ст. вивчали дитячі хвороби та удосконалювали методи боротьби з ними. В університеті навчалися відомі дитячі письменники Оксана Іваненко, Наталія Забіла та інші. В наші дні діють Малий Каразінський університет, ЛандауЦентр, проводяться пізнавальні екскурсії для школярів.

 Пропонуємо до Вашої уваги тематичний тест-вікторину, який дозволить дізнатися більше цікавинок з історії Каразінського університету.

 

 Керівник проекту – канд. істор. наук О. І. Вовк

Розробка і дизайн – С. В. Лобенко

Науковий консультант – проф. С. М. Куделко

[WpProQuiz 1]