Студенти-історики відвідали Опішню

 5 липня 2019 року відбувся другий виїзд об’єднаної групи студентів 2 і 3 курсів історичного факультету, які проходять краєзнавчу та музейно-архівну практики. Під керівництвом директора Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, професора Сергія Куделка, заступника директора вказаного центру Ольги Вовк і доцента кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету Ольги Павлової практиканти відвідали гончарську столицю України – Опішню на Полтавщині.

 Вже за традицією практиканти почали готуватися до виїзду заздалегідь. Вони розробили буклет з інформацією про маршрут та забезпечили своїм товаришам екскурсію під час переїзду з Харкова до Опішні. Їхніми ж силами буде підготовлено відеоролик про подорож, прем’єрний показ якого відбудеться у вересні під час звітної конференції про практику.

 Знайомство з Опішнею каразінці розпочали з Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, де змогли побачити автентичне житло майстра народної творчості другої половини ХХ століття. Незабутнє враження лишило відвідування Національного музею-заповідника українського гончарства та галереї монументальної глиняної скульптури під відкритим небом. Тут студенти мали змогу не лише оцінити музейні експозиції, а й переглянути тематичний фільм і спробувати власні сили у створенні глиняних виробів.

 Наприкінці практиканти завітали до Музею мистецької родини Кричевських. Цей обєкт виявився особливо цікавим, адже видатний художник і архітектор, творець ескізу Малого Державного Герба України Василь Кричевський свого часу був вільним слухачем Харківського університету.

 Екскурсійний виїзд до Опішні в рамках літньої практики не лише сприяв удосконаленню фахових знань та навичок майбутніх істориків, а й дозволив їм розширити ерудицію та загальний кругозір.