Круглий стіл до 100-річчя Юрія Кнорозова

 18 листопада 2022 р. в Каразінському університеті відбувся круглий стіл «Багатовікова таємниця писемності майя, розкрита вихованцем Харківського університету», присвячений 100-річчю з дня народження Юрія Валентиновича Кнорозова (1922–1999). У 1939–1941 рр. він навчався на історичному факультеті Харківського університету і уславився завдяки тому, що зміг розшифрувати писемність майя – однієї з найбільших культур доколумбової Мезоамерики.

 Постановою Верховної Ради України № 1982-IX від 17 грудня 2021 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» ювілей Юрія Кнорозова внесений до переліку пам’ятних дат, що мають бути відзначені на загальнодержавному рівні із метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу та збереження національної пам’яті.

 Організаторами заходу стали Центр українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, Центральна наукова бібліотека, історичний факультет і факультет іноземних мов Каразінського університету. Модератором круглого столу виступила заступник директора ТронькоЦентру к.і.н. О. І. Вовк.

 Під час заходу було виголошено низку доповідей. Так, начальник відділу етнографії ТронькоЦентру к.і.н. Г. М. Шпорт окреслила для присутніх біографію та основні здобутки Юрія Кнорозова, акцентувала особливу увагу на харківському періоді його життя. Декан факультету іноземних мов доцент С. А. Віротченко розповіла присутнім про специфіку писемності майя, а доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології В. В. Скирда – про культуру давніх майя в археологічному відображенні.

 Завідувач університетського архіву Л. І. Онацька продемонструвала присутнім копію особової справи студента Харківського університету Юрія Кнорозова. А заступник директора Центральної наукової бібліотеки О. Г. Бабічева презентувала тематичну книжкову виставку і фотоальбом – родинну реліквію родини Кнорозових.

З програмою круглого столу можна познайомитися за посиланням.