Краєзнавча практика–2021: основні результати
20.07.2021
З 25 червня по 15 липня 2021 р. Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету традиційно став базою краєзнавчої навчально-виробничої практики студентів-істориків. Ініціатором запровадження цієї практики (яка діє з 2013 р. і стала першою в Україні) та її беззмінним керівником виступає директор ТронькоЦентру, професор С. М. Куделко. Керівник бази практики – заступник директора ТронькоЦентру к.і.н. О. І. Вовк.
У 2021 р. практика відбулася у дистанційному форматі через карантинний режим. Основною платформою взаємодії між керівниками та практикантами (їх було більш ніж 60 осіб) став дистанційний курс на платформі Moodle, який пройшов сертифікацію і був визнаний в якості навчально-методичної праці. Усі студенти пройшли інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності та отримали творчі завдання, які виконувалися індивідуально або в невеликих групах по 2–4 особи. При цьому враховувалися навички та зацікавлення студентів, бралася до уваги тематика їхніх курсових і дипломних робіт, а також місце проживання (фактичне місцезнаходження на час проходження практики).
Також студенти мали змогу удосконалити свої знання з історії та теорії краєзнавчих досліджень. Зокрема, їм були запропоновані тексти лекцій та завдання для самоперевірки в дистанційному курсі. Був проведений он-лайн колоквіум, де обговорювалися питання теорії, історії та сучасних напрямів розвитку краєзнавства. Також кожному студенту була надана індивідуальна тема для написання есе, в якому потрібно було схарактеризувати свій рідний регіон з точки зору археології, етнографії, архітектури, біографістики, топоніміки тощо.
Під час виконання творчих проектів та написання есе багато хто з практикантів мав змогу познайомитися з експозиціями музеїв та попрацювати з фондами бібліотек різних регіонів України – Запоріжжя, Донеччини, Полтавщини, Волині, Харківщини тощо.
Практиканти розробили цілу низку цікавих та оригінальних проектів, серед яких – відеоролики й екскурсійні маршрути, буклети, путівники, інтерактивні карти тощо. Підсумки практики будуть підбиті у вересні на заключній звітній конференції.
Пропонуємо ознайомитися з творчим проектом, який підготувала в рамках краєзнавчої навчально-виробничої практики студентка групи ІС-34 Дар’я Кадацька.
Проект Д. Кадацька