Каразінські місця на карті України

 Василь Назарович Каразін (1773–1842) по праву вважається одним з найбільш відомих українських діячів науки та освіти кінця XVIII – першої половини ХІХ ст. Сьогодні ми пожинаємо плоди його натхненної діяльності, яка втілилася не лише у створенні першого університету модерного зразка на теренах Східної України, але і в низці наукових прозрінь та практичних винаходів у галузі хімії, метеорології, лісонасадження тощо.

 Пам’ять про цю непересічну особистість увічнювалася в нашій державі ще починаючи з кінця ХІХ – початку ХХ ст. Нині на честь В. Н. Каразіна названо вулиці й майдани у низці українських міст, йому встановлено пам’ятники і меморіальні дошки, присвячено музейні експозиції. Заснований ним Харківський університет, що є одним з кращих у нашій країні та входить до Топ-500 світового рейтингу, з 1999 року носить ім’я В. Н. Каразіна.

 У пропонованому он-лайн проекті, приуроченому до 246-ї річниці з дня народження В. Н. Каразіна, вибірково показано локації в Україні, які тим чи іншим чином пов’язані з життям та діяльністю цього історичного діяча та є зразками увічнення пам’яті про нього.

 Використано матеріали з фондів Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна, а також Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова та Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

 Керівник проекту – к.і.н. О. І. Вовк
 Розробка і дизайн – С. В. Лобенко
 Науковий консультант – проф. С. М. Куделко

[rev_slider alias=”mestakarazina”]