Кам’яний літопис світу: внесок Каразінського
Щорічно 1 липня в Україні відзначається День архітектора на пошану усіх тих фахівців, які творять просторове середовище життя й діяльності людини. Завдяки їх праці кожний населений пункт набуває оригінальних рис і збагачується новими перлинами зодчества. Відрадно, що комплекс старих будівель Харківського університету на вулиці Університетській, його сучасні Головний та Північний корпуси на майдані Свободи є визнаними «візитними картками» нашого міста та охороняються законом як пам’ятки архітектури.
Представники Харківського класичного університету теж вписали свої імена в історію світового зодчества. Ще його засновник Василь Каразін, складаючи у 1802 р. «Предначертание о Харьковском университете», пропонував організувати спеціальне відділення, студенти якого б опановували архітектуру, механіку, гідравліку, землеустрій. У ХІХ – на початку ХХ ст. у Харківському університеті діяла перша в Україні спеціалізована кафедра архітектури. Її професори і вихованці в різні часи брали безпосередню участь у творенні візуально-просторових образів українських та закордонних міст. Деякі зразки їхньої творчої діяльності представлені в межах пропонованої он-лайн виставки.
У проекті використано фотографії з фондів Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Каразінського університету (автори – О. Вовк, О. Дунас, В. Дуплякіна, С. Лобенко, А. Сизонова, М. Проценко), а також з відкритих інтернет-джерел (автори – користувачі Андрій Кравчук, Анна Астахова, Дима Канеки, Микола Курносенко, Artemka, ArtemKo, Cambronn, Fakel, Lystopad, Maxim Gavrilyk, maxi WELL, SergeyUA).
Керівник проекту – канд. істор. наук О. І. Вовк
Розробка і дизайн – С. В. Лобенко
Науковий консультант – проф. С. М. Куделко