Ювілей знаної мисткині

 Вербук Ніна Семенівна народилася у Харкові 10 червня 1949 р.

 Живописець і графік, член Національної спілки художників України.

У своїй творчості вона вірна реалістичній традиції, хоча відрізняється своєрідною художньою манерою. Її роботи приваблюють світлою кольоровою гамою, романтичністю образів. Сюжетна тематика її творів досить різноманітна – це портрет, пейзаж, жанрова картина, сакральні мотиви. ЇЇ живописні полотна мають велику кількість шанувальників, а твори демонструвалися на чисельних виставках.

 Неодноразово свої живописні та графічні твори вона експонувала в університеті: у художній галереї імені Генріха Семирадського, на історичному факультеті, у виставковій залі Центральної наукової бібліотеки. Її твори прикрашають університетський простір. У 2019 р., після персональної виставки, вона подарувала велику колекцію своїх робіт університету, і була нагороджена найвищою нагородою Каразінського університету – Медаллю імені В. Н. Каразіна.

 Також з вдячністю ми згадуємо про заснування у 2004 р. творчої «Премії імені А. Ф. Луньова» – на честь випускника історичного факультету, засновника всесвітньовідомого художнього музею у с. Пархомівці Афанасія Федоровича Луньова (1919-2004). Премія (твір Н. С. Вербук) присуджується за кращу доповідь на щорічній Міжнародній науковій краєзнавчій конференції молодих учених. На сьогодні 26 осіб стали лауреатами зазначеної премії. Серед них переважно студенти історичного факультету. Також у 2011 р. вона стала  засновником ще однієї творчої премії імені А. Ф. Луньова для учасників щорічної наукової конференції «Луньовські читання», номінантами якої на сьогодні є 14 осіб. Ми часто згадуємо теплі зустрічі з мисткинею і чекаємо на нові.

 Бажаємо ювілярці здоров’я, довгих років життя, життєвого та творчого оптимізму і нових творчих здобутків.