До дня вишиванки

 З 19-го травня по 1 червня 2016 р. у конференц-залі ЦНБ (9-й поверх) буде працювати книжкова виставка « … Сорочку мати вишила мені … червоними і чорними нитками …», приурочена до Всеукраїнського Дня вишиванки.

 На виставці експонуються 20 основних видань, де дається загальна наукова характеристика української сорочки-вишиванки – важливої складової традиційного вбрання, «другої душі», як називали сорочку наші предки.

 Український народ ставиться до вишитої сорочки, як до святині. Вишиванки передавалися з роду в рід, зберігалися і зберігаються досі, як сімейна реліквія.

 Історія вишиванки увібрала в себе властиві прикмети місцевості, які виділяються своєрідною технікою виконання, притаманною гамою кольорів і візерунками. Ідея родючості полів, плодючості тварин, продовження людського роду навіки закарбувалася в орнаментах і передавалася від покоління до покоління. То хай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали наші бабусі свою і нашу долю на сорочках.

 

Виставка організована відділом етнографії Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька спільно з сектором культурно-просвітницької роботи ЦНБ

Література ЦНБ