Знайомство з міжнародним досвідом науково-просвітницької роботи
17.12.2015
З 2 по 24 грудня 2015 р. заступник директора Центру краєзнавства М. В. Проценко здійснив наукову подорож країнами Європейського Союзу, метою якої було ознайомлення з роботою освітніх установ, музейних та наукових центрів.
Відрядження розпочалося з відвідування Академічної бібліотеки Латвійського університету (м. Рига, Латвія), з якою Центр краєзнавства співпрацює протягом уже багатьох років. Під час перебування у Латвії вдалося відвідати також Латвійську національну бібліотеку, найбільший у Європі Музей історії медицини, а також покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.
Наступним пунктом подорожі стала Естонія, де у м. Тарту знаходиться науково-розважальний Центр АХХАА – найбільший подібний заклад у Прибалтиці. Подальше відвідування Центру науки Experyment у м. Гдиня (Польща) дало можливість познайомитися з основними принципами впровадження мультимедійних технологій в екскурсійний процес і порівняти підходи до популяризації наукових знань серед різних верств населення у Польщі та Естонії.
Далі мандрівка продовжилася територією Німеччини, де вдалося відвідати Університет Гумбольдта, Технічний музей та Центр науки Spectrum у Берліні, а також Технічний музей у Мюнхені. Знайомство з указаними інституціями дало змогу дізнатися про специфіку організації виставкової діяльності у західноєвропейських музеях технічного профілю та отримати корисну інформацію щодо її можливого втілення в українських реаліях.
Завершальною точкою відрядження став Центр науки Kopernik у Варшаві (Польща). Особливістю цього центру є те, що відвідувачі, окрім знайомства з принципами роботи різноманітних технічних експонатів, мають змогу самостійно проводити експерименти. Великий інтерес відвідувачів також привертає планетарій, який діє при Центрі.
Всього в рамках подорожі вдалося відвідати понад п’ятнадцять різних науково-просвітницьких інституцій, порівняти стратегію і тактику розвитку музейної справи у різних країнах Європи та співвіднести її з вітчизняним досвідом.