Гордість вітчизняної науки
15 червня 2019 р. виповнюється 90 років з дня народження Іллі Івановича Залюбовського (1929–2013) – відомого українського фізика, член-кореспондента НАН України, життя якого було нерозривно пов’язане з Харківським університетом. З 53 років загального стажу 50 він провів у стінах Каразінського. З них упродовж 46 років (1967–2013) обіймав посаду проректора з наукової роботи, що є унікальним зразком в історії вітчизняної освіти і науки.
Ілля Іванович поєднував адміністративний хист з плідною науковою роботою. Під його керівництвом у Харківському університеті було створено потужну експериментальну базу для розв’язання фундаментальних задач радіаційної фізики твердого тіла, радіаційного матеріалознавства, біофізики та медицини, радіаційних випробувань та розробки нових технологій. Він став співавтором першого в СРСР підручника з ядерної фізики, підготував близько 40 кандидатів і 14 докторів наук.
Наукові здобутки І. І. Залюбовського були двічі відзначені Державною премією України в галузі науки і техніки (1971, 1993), премією АН УРСР імені К. Д. Синельникова за видатні наукові роботи в галузі ядерної фізики (1983). У 1979 р. йому присвоєне звання заслуженого працівника науки і техніки України, у 1999 р. – звання «Заслужений професор ХНУ імені В. Н. Каразіна». У 2006 р. заслуги І. І. Залюбовською перед харківською громадою були відзначені званням Почесного громадянина міста Харкова.
Ілля Іванович назавжди залишився в серці університетської спільноти як мудрий і тактовний керівник, чуйна та порядна людина. У 2016 р. на його пошану на будівлі Головного корпусу Каразінського університету було відкрито меморіальну дошку.
Керівник проекту – канд. істор. наук О. І. Вовк
Розробка і дизайн – С. В. Лобенко
Консультант – проф. С. М. Куделко
90 років з дня народження Іллі Івановича Залюбовського (1929–2013)