Співробітники ТронькоЦентру взяли участь у роботі міжнародного наукового семінару з урбаністики
15.07.2018
6 липня 2018 р. директор Центру краєзнавства С. М. Куделко, заступник директора О. І. Вовк та секретар науково-методичної ради О. Г. Павлова взяли участь у роботі міжнародного наукового семінару «Урбаністичні студії в Україні: актуальні питання (установча сесія)». Головним організатором заходу стала кафедра історіографії, джерелознавства та археології Каразінського університету. Семінар відбувся за підтримки Програми імені Ковальських Канадського інституту українських студій Альбертського університету (Едмонтон, Канада) та Асоціації випускників, викладачів і друзів ХНУ імені В.Н.Каразіна.
Перша частина семінару була присвячена обговоренню актуальних питань урбаністичних студій. Були виголошені доповіді представників різних галузей знань (історія, соціологія, політологія, філологія, філософія, культурологія), після чого присутніх відбулася дискусія. У семінарі взяли участь співробітники закладів вищої освіти, працівники музейних та архівних установ, представники органів місцевого самоврядування та творчої громадськості Харкова. За допомогою Skype-зв’язку до обговорення долучилися науковці з-за кордону.
Друга частина заходу проходила у форматі круглого столу. Вона була присвячена обговоренню плану реалізації міжнародного наукового проекту «Практики саморепрезентації багатонаціонального міста в індустріальну і постіндустріальну добу», стартом якого фактично і став поточний семінар. Проект передбачає дослідження актуальних питань, пов’язаних із культурною спадщиною та історичною пам’яттю, регіональною гуманітарною політикою, формуванням ідентичностей, соціокультурними аспектами посткомуністичної трансформації в Україні, міськими дослідженнями тощо. В обговоренні взяли участь представники класичних університетів з Харкова, Дніпра, Запоріжжя й Одеси.
На думку організаторів семінару, цей проект матиме важливі академічні та практичні наслідки, а його здійснення дозволить об’єднати зусилля усіх, хто цікавиться історією та сьогоденням «свого» міста, прагне розвивати його найкращі традиції, зберігати та популяризувати історико-культурну спадщину.