35-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених: підбито підсумки

 8 грудня 2017 р. на історичному факультеті Каразінського університету уже в тридцять п’ятий раз пройшла Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених. Цього року учасники працювали над проблемою «Краєзнавство у вимірах сучасної науки». Конференція була присвячена 90‑річчю з дня народження одного з її засновників, доцента кафедри історіографії, джерелознавства та археології  Харківського університету Б. П. Зайцева (1927–2014).

 Співорганізаторами заходу традиційно виступили підрозділи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (історичний факультет; Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених (НТСА); Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька), Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова (кафедра історії і культурології) і Харківського національного медичного університету (Центр медичного краєзнавства).

 Учасників привітали члени організаційного комітету – декан історичного факультету доц. С. Д. Литовченко, директор ТронькоЦентру проф. С. М. Куделко, професор кафедри історії і культурології ХНУМГ імені О. М. Бекетова І. М. Рассоха. З пленарною доповіддю на тему: «Б. П. Зайцев – історик і краєзнавець» перед присутніми виступив завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології проф. С. І. Посохов. Доцент тієї ж кафедри Є. С. Рачков презентував віртуальну виставку «Символи та емблеми Харківського університету».

 Від ТронькоЦентру виступили заступник директора О. І. Вовк та співробітник С. В. Лобенко, які презентували альбом «Види з вікон Харківського класичного університету» (був створений під час літньої краєзнавчої практики 2017 р. за участі студенток О. Дунас, В. Дуплякіної та А. Сизонової).

 Загалом у конференції взяли участь понад 90 учасників з 34 навчальних закладів та установ, які представляли Харків та Харківську область, Київ, Полтаву, Черкаси, Чернігів та інші міста України, а також столицю Чехії – Прагу. Працювало дев’ять секцій, у т. ч. шкільна, де з доповідями мали змогу виступити учні – члени Малої Академії наук, гуртківці, юні дослідники минувшини рідного краю.

 На кожній секції було обрано по одній кращій доповіді, автори яких отримали пам’ятні дипломи та цінні подарунки. Також за вже усталеною традицією було визначено лауреатів трьох іменних премій.

 Премію імені А. Г. Слюсарського від Центру краєзнавства Каразінського університету отримала Ірина Ворожбит (Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, м. Київ; науковий керівник – проф. Г. В. Папакін).

 Лауреатом премії імені Героя України, академіка П. Т. Тронька від Харківського обласного відділення національної спілки краєзнавців України став Дмитро Кличков (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; науковий керівник – проф. В. В. Масненко).

 Творчу премію імені А. Ф. Луньова, засновану художницею Н. С. Вербук, отримала Олена Дубіна (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна; науковий керівник – доц. О. Г. Павлова).

 Подяками від деканату були відзначені С. Жидков і Г. Гнатченко – студенти історичного факультету, члени НТСА, які взяли діяльну участь в організації конференції.

 Під час заходу учасники мали змогу оглянути експозиції Музею історії та Музею археології Харківського університету, а також покуштувати традиційний слобожанський узвар.

 Дякуємо усім учасникам та гостям за участь у конференції і чекаємо на них наступного разу у стінах Каразінського університету!

 Програма конференції