Участь в урочистому засіданні клубу «Краєзнавець»

 25 травня 2018 р. в Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбулося засідання найстарішого в Україні клубу «Краєзнавець», який відсвяткував своє 40-річчя. У заході взяла участь делегація Центру краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна.

 Директор ТронькоЦентру С. М. Куделко, заступник директора О. І. Вовк та секретар науково-методичної ради О. Г. Павлова поздоровили колег зі святом. Вони вручили грамоти, подяки і вітальні адреси від імені Національної спілки краєзнавців України (голова – член-кореспондент НАН України О. П. Реєнт), Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (ректор – академік НАН України В. С. Бакіров), історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна (декан – доцент С. Д. Литовченко), кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ імені В. Н. Каразіна (завідувач – професор С. І. Посохов) та Центрального державного науково-технічного архіву України (в. о. директора – М. А. Балишев). У свою чергу, з нагоди ювілею членам колективу ТронькоЦентру були вручені подячні листи від імені дирекції ХДНБ імені В. Г. Короленка.

 Під час засідання відбулася презентація нових видань краєзнавчого характеру. Викладач-методист Харківського училища культури І. М. Скирда представила до уваги присутніх монографію «ХІІ Археологічний з’їзд: передумови, перебіг подій, історичне значення». Співробітниця Центру краєзнавства Каразінського університету Г. А. Бондаренко виступила з презентацією монографії, присвяченої проблемам освіти та виховання на сторінках православних періодичних видань Харківської єпархії 1862–1917 рр.

У заключній частині заходу аспірант кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ імені В. Н. Каразіна М. І. Кириченко виступив з лекцією «Старожитності Слобідського краю: сіверяни та їх роль в історії регіону». Усі виступи супроводжувалися активними дискусіями, що свідчить про непідробний інтерес слухачів.

 Насиченість і різноманіття програми чергового засідання клубу «Краєзнавець», жвавість обговорення доповідей ще раз продемонстрували те, наскільки актуальною та важливою є його діяльність. Вітаємо колег зі славетним ювілеєм і бажаємо нових досягнень на ниві пошукової та просвітницької роботи!