До дня народження Петра Тимофійовича Тронька (1915–2011)

 Сьогодні день народження Героя України, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії СРСР, Почесного громадянина Харкова та більше 20-ти інших міст України, першого голови Наглядової ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, почесного доктора Каразінського університету Петра Тимофійовича Тронька.

 Цей видатний учений, громадський і державний діяч народився на Слобожанщині і все життя не забував свою малу батьківщину, зробив значний внесок у справу вивчення та популяризації пам’яток рідної старовини. Його називали «патріархом українського краєзнавства». І не випадково перший в країні Центр наукового краєзнавства, що виник в тому числі за активного сприяння Петра Тимофійовича, носить його ім’я.

 У 2015 р. з нагоди 100-річчя П. Т. Тронька на фасаді Головного корпусу ХНУ імені В. Н. Каразіна було встановлено меморіальну дошку на його честь. За ініціативою університетської громадськості іменем П. Т. Тронька було названо одну з вулиць Харкова.

Мала батьківщина П. Т.Тронька шанує великого українця