Святкові традиції в Харківському університеті (середина – друга половина ХХ ст.)

 Новорічні та різдвяні свята є одними з найулюбленіших серед дітлахів і дорослих. Народна мудрість свідчить: «Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш». Тож не дивно, що в усі часи люди прагнули зробити святкування якомога більш веселим, яскравим і різноманітним – як у родинному колі, так і серед колег і однодумців.

 Не виключенням став і колектив Харківського університету. Пропонована он-лайн виставка дає можливість повернутися до подій зовсім недалекого минулого і побачити, яким чином відзначали свята, в першу чергу – Новий рік в університетських стінах у середині – другій половині ХХ ст.

 Найстарішим експонатом є афіша, що сповіщає про святковий університетський вечір, який відбувся в квітні 1945 року, коли ще йшла Друга світова війна. Минуло лише півтора року з часу визволення Харкова від нацистів. Ще тривали бойові дії і гинули люди. Проте всепереможна жага до життя брала своє, і представники університетської спільноти свято вірили у перемогу та мир.

 Основна маса представлених фотографій датована 1960-ми – 1970-ми роками, коли Харківський університет уже розмістився у новому приміщенні (сучасний Головний корпус ХНУ імені В. Н. Каразіна). Щорічно відбувалися театралізовані свята для дітей університетських співробітників, святкові вечори для студентів та професорсько-викладацького складу. Чимало з цих традицій продовжують існувати донині.

 Сподіваємося, що перегляд цієї он-лайн виставки розкриє нові сторінки історії повсякдення студентів та викладачів Харківського університету та бажаємо усім натхнення, миру і злагоди!

 Укладач – О. М. Янкул
 Розробка і дизайн – С. В. Лобенко
 Керівник проекту – к.і.н. О. І. Вовк
 Науковий консультант – проф. С. М. Куделко

[rev_slider alias=”prazdnik”]