Експедиція старовинними містами Північно-Західної Слобожанщини

 13 липня 2016 року співробітники ТронькоЦентру та студенти історичного факультету Каразінського університету (учасники краєзнавчої та музейно-архівної навчально-виробничих практик) здійснили подорож до Лебедина і Сум. Ця експедиція стала продовженням знайомства зі старовинними містами Північно-Західної Слобожанщини, яке ведеться з 2015 року.

 Учасники мандрівки відвідали Сумський обласний краєзнавчий музей, де мали змогу дізнатися про хід історичного розвитку регіону, познайомитися з автентичними історичними артефактами і документами. Огляд експозицій Лебединського міського художнього музею імені Б. Руднєва та Сумського обласного художнього музею імені Н. Онацького та знайомство з іконами XVIII–ХІХ ст., зразками західноєвропейського мистецтва XVI–ХІХ ст., творами українських та російських художників і скульпторів (серед яких – І. Айвазовський, М. Башкирцева, І. Кавалерідзе, П. Левченко, І. Рєпін та ін.) дозволили простежити процеси, які відбувалися у вітчизняному та світовому мистецтві упродовж кількох останніх століть.

DSC_2999

 Відвідування музейних закладів не лише дало змогу скласти уявлення про традиції краєзнавства, мистецтвознавства та музейної справи на Сумщині, але й близько познайомитися з пам’ятками архітектури, у приміщеннях яких нині функціонують музеї (особняк початку ХХ ст. у Лебедині, будівля повітової земської управи 1886 р. та особняк кінця ХІХ – початку ХХ ст. у Сумах).

 Побачити архітектурне обличчя старовинного полкового міста Суми студенти та співробітники Каразінського університету змогли й під час невеликої пішохідної прогулянки. На завершення учасники експедиції відвідали кафедральний Спасо-Преображенський собор, який також є пам’яткою архітектури XVIII–ХІХ ст.

DSC_3006